Kurumsal

 

14.05.2019 tarihinde resmi kimliğine kavuşan derneğimiz. Esasında 2017 yılından buyana bir platfaorm olarak bir arayageldiğimiz bir yapı idi üyelerimizin de karari ile bu yapıyı dernekleştirip kurumsal bir yapıya taşımış olduk.

Derneğimizin adı: ÜNYE TURİZM İŞLETMECİLERİ OTELCİLER,RESTORANLAR,KAFELER VE SEYAHAT ACENTALARI DERNEĞİ. KISA ADI: ÜNTİSAD’TIR.

Derneği kurma amacımz Ünye ilçemizin turizmini canlandırmak, Ünye ile birlikte belde, köy gibi yerleşim alanlarının yada yerleşim ve/veya turizm potansiyeli olmayan alanlardaki turizm potansiyelini harekete geçirmek. Turizm çeşitliliği sağlamak, bölgeye ekonomik canlılık getirmek, bu alanda faaliyet gösteren işyerleri ve esnafın ekonomik ve sosyal sorunlarına katkıda bulunmak ile sunulan hizmet kalitesini artırmak amacı ile kurulmuştur.

Vizyonumuz ise, karadeniz turizmınde ağırlıklı paya sahip olana Ünye’yi marka yapmak Türkiye ve dünya turizm pazarında lider destinasyon yapma vizyonumuzla oluşturduğumuz ÜNTİSAD üye kuruluşları ile çalışmalarna bu felsefe doğrultusunda devam etmektedir.

Bu amac ve vizyonumuza istineden turizm şehri dediğimiz turizimden herzaman bahsettiğimiz fakat ne tam olarak turizm anlamında temsil edilebildiğimiz bölge turizminin hareketliliğinden il merkezi turizm faliyetlerinden doğru bilgi akışının olmadığı tesislerimizin maduriyetler yaşadığı ve bu ihtiyacın giderilmesini sağlamak  içindir ki bu derneği kurmuş bulunmaktayız.

Sizlerinde bildiği üzere Ünyemiz de yıllardır süre gelen bir turizm hareklliği sözkonusudur. Bizim en büyük hedefimiz bu hareketlilği 12 ay sürdürüle bilir turizm çeşitliğinin artırılması üzerine olacaktır. Bunun için yerel yönetimler ve bakanlıklar neznide yapılması gereken çalışmaları yapacağız. Ayrıca özel sektöre de ciddi işler düşmektedir. Biz üyelerimizle birlikte alacağımız bu destekler ile tanıtım faliyetleri ve turist akışının sağlanması için canla başla calışacağız.

 

 

 

ÜNTİSAD adına;

Dernek başkanı                      : Hasan ŞİMŞEK

Başkan yardımcısı                  : Osman DUVAR

Genel sekreter                       : Osman BAY

Sayman                                  : Orhan YİĞİT

Yöntim kurulu üyesi               : İsmail Hakkı KARA

Yöntim kurulu üyesi               : Cem ÜREYENER

Yöntim kurulu üyesi               : Serdar EROĞLU

Yöntim kurulu üyesi               : Celal PATAK

Yöntim kurulu üyesi               : Murat Han ŞEN